Noel(yılbaşı) fitnesinde-kıskacındaki yavrularımız hakkında….PAYLAŞALIM! YAKLAŞAN TEHLİKE, NOEL! YAVRULARINIZA KIYMAYIN, KORUYUN BU FİTNEDEN! Önce kendi meyillerimizi düzeltelim ki, yavrularımız bizi örnek alsın! ÇÜNKİ, BAZI HATALARIN TELAFİSİ YOK, unutmayalım. Çocuklarımız bizim telafisi olmayan hatalarımız olmasın!!!….

img_6689Noel(yılbaşı) fitnesinde-kıskacındaki yavrularımız hakkında….PAYLAŞALIM!
YAKLAŞAN TEHLİKE, NOEL!
YAVRULARINIZA KIYMAYIN, KORUYUN BU FİTNEDEN!
Önce kendi meyillerimizi düzeltelim ki, yavrularımız bizi örnek alsın!
ÇÜNKİ, BAZI HATALARIN TELAFİSİ YOK, unutmayalım.
Çocuklarımız bizim telafisi olmayan hatalarımız olmasın!!!….

Toplumsal bir isyan olan noel çılgınlığından, fitnesinden masum yavrularımızı koruyalım. Yaklaşan bu tehlikenin farkına varıp, çocuklarımıza hakkı anlatalım. Masummuş gibi görünen noel, yılbaşı etkinliklerinden onları uzak tutalım.
*Çam ağacı altında yemek yemek ömrü uzatırmış.
*İsa a.s. güya bir çam ağacının üzerine inecekmiş, herkes evine koyarak, ağaçlarının üzerine inmesini arzu ve ümit ediyorlar. Yine ağaç tepesine koydukları melek figürü, dini bir sembol.
*Özellikle bu ağacın seçilmesi, şekil itibarıyle üçgeni andırdığından üçlü teslis akidesini temsil ediyor.
*İslamda evlere kapılarından girilir. Başka yerlerden girmek bizim için normal değildir, bu çocuklara yanlış bir öğreti (bacadan gelmesi yalanı hakkında)
*Yavrularımızın beynine programlanan bu noel kültürünü(çam ağacı, süslemeler, figürler, bazı bitki-çiçeklerin önem kazanması, özel yenen yemekler, eğlenceler, içki, kumar, piyango-çekilişler, müzik, krismıs şarkıları(noel), özel giysiler, özel renkler, bu konuda uydurulmuş masallar-hayal ürünü yalanlar, hediyeleşmeler, kendine has-bugünler için kullanılan deyimler-cümleler, gelenek halini almış kutlama mekanları, müzikleri, kıyafetleri, vs…) bir daha kazımak inanılmaz zor olacak. Anne-baba olarak görevlerimizi tam yapmazsak onların sorumlulukları hep bizim üzerimizde olacak. Büyüdüklerinde, onları yanlışlar içinde görmek, pişman olmak birişe yaramayacak. Ve dinimiz saflığını kaybedecek, çocuklarımızla beraber bugüne kadar gelen zincir kopacak. O çocuklar kendi nesillerine ne anlatacak? Ve sorumlusu bizler olacağız. Allah muhafaza etsin. Fitne çok büyük, iş çok zor, etrafımızın onlara verdiği zararı nasıl önleyeceğiz! Allah yardımcımız olsun.Biz, Elimizden geleni yaparsak, gerisi takdir. Teslim olmaktan başka ne var! Hepimize kolay gelsin. Bu toplumsal isyan, fitne-fesat vaktinde biribirimize, çocuklarımıza çok dua edelim. Sorumlu olduklarımızı yaparsak, çabalarsak, dua edersek; Sonuç, başarı sadece onun lütfu!
“La havle vela kuvvete illa billâh”, Güç ve kuvvet yalnız Allah’ındır.

Selam ve dua ile….
mektebun

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s