TAC SALÂTI-TAC SALAVÂTI-TAC SİGASI-SALAVÂTI TAC

TAC SALÂTI-TAC SALAVÂTI-TAC SİGASI-SALAVÂTI TAC

Bismillâhir rahmânir rahîm.
Allahümme salli alâ Seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin sâhibid Tâci vel-miğrâci vel-burâkı ve’l-alem. Dâfi `il-belâa’i vel-vebâa’i vel-kahti vel-Merazi vel-elem. İsmühü maktûbüm merfu um meşfu um menkûşün fil levhi vel-Kalem. Seyyidil arabi vel-acem. Cismühu mukaddesum Mu attarum mütaherum münevverun fil-Beyti vel-haram. Şemsid duhâ bedrid Dücâ sadril ulâ nuril Hüdâ kehfil verâ misbâhiz zulem. Cemîliş şiyemi Şefî ıl-Umem. Sâhibil cûdil-kerem. Vallâhü âsımühü. Ve Cibrîlü hâdimüh. Vel-burâku merkebühü. Vel-miğrâcü seferuhü Ve sidratül-Müntehâ mekamüh. Ve Kâbe gavseyni matlübühü. Vel-matlûbü maksûdühü Vel-maksûdü mevcûdüh. Seyyidil mürselîn. Hâtemin nebiyyîne şefi ıl müznibîn. Enîsil garîbîne rahmetil lil âlemîn. Râhatil aşikîn. Murâdil müştâkîn. Şemsil ârıfîn. Sirâcis sâlikiin. Misbâhil mukarrebin. Mühibbil fukarâai vel-mesâkiin. Seyyidis sekaleyn nebiyyil harameyn. İmâmil kıbleteyn.Vesiyletina fid dâreyn. Sâhibi Kâbe gavseyni mahbûbi rabbil meşrikayni vel-mağribeyni Ceddil Hasani vel-Hüseyini Mevlânâ ve mevlâs sekaleyni Ebîl Kâsimi Muhammed’in ibni Abdillah nûrim min nûrillahi yâ eyyühel müştâkûne bi nûri cemâlihî Sallû aleyhi ve âlihî ve ashâbihî ve sellimû Teslîmâ.

Salavâtın Faziletleri
<>Bu salavâtı bilhassa Pazartesi ve Cuma gecelerinde 1-3-7 kere gibi tek sayı üzere uyumadan evvel okumaya devam eden kişiler, Resulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem’i görmekle şereflenirler.

<>Bu salavâtı okumaya devam edenler rızıklarında kolaylık ve bereket görürler.

<> Yine böylece belalardan ve sıkıntılardan kurtulurlar.

<> Bu salavâtı 41 gün boyunca okuyanların ne sıkıntıları varsa Allah-u Teala onların mühim işlerine kafi gelir, kederi ve üzüntüyü onlardan giderir. Bu salavât belaya ve imtihana tutulmuş kimseler için çok faydalıdır.

<>Bu Salavâtı; 41 gün boyunca 41 kere okuyanın ne sıkıntısı varsa Allah celle celaluh derdine kafi gelecektir, biiznillah kurtulacaktır. Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem’in Çok Memnun Olduğu Salavat’tır bu salavat.

 

 

8 thoughts on “TAC SALÂTI-TAC SALAVÂTI-TAC SİGASI-SALAVÂTI TAC

 1. Paylasiminiz için Teşekkur ederim. Başarılarınızın devamını biiznillah dilerim. Allah tealenin rahmeti merhameti emeği gecenlerin uzerinize olsun..

  1. Selamün aleyküm kardeşim, güzel dualarınız ve temennileriniz için bilmukabele. Allah cümlemizden razı olsun, çaba bizden takdir Rabbimizden… Takibiniz için biz teşekkür ederiz… Hayırlı akşamlar, selam ve duamızla…

 2. Selamün aleyküm
  Bu salatı okumayı bir gün unuttum. 41 gün boyunnca okumamız lazım ama bir aksatmak sorun oluyor mu? baştan mı başlamam gerekli?

  1. Aleyküm selam kardeşim
   Bunun tam cevabını bilmiyorum, bulamadım. Ama genelde böyle reçeteler uygulanırken sürekliliğine sayısına dikkat lazım gelir biliyorum. Sır burda diyen var. Daha başında iseniz tekrar başlayın. Ama Rabbim bilir daha reçete bitmeden duası kabul olunan çok oluyor. Rabbim hiçbir çabayı karşılıksız bırakmaz, onlarda kıymet görür. Allah niyetinizi kabul buyursun diyorum… Selam ve duamızla hayırlı sabahlar

  1. Aleyküm selam hacet için okuyacaksanız vaktiniz darsa günde 1 kere ihlasla okuyun. Sıkıntı mühim bir mesele içinse mümkünse günde 41 okuyun tavsiye edilen bu. Allah niyetinizi kabul etsin hayırlı akşamlar

  1. Aleyküm selam kardeşim. Dikkatlice okursanız, okuma hatası yapmazsanız inşaAllah mana bozulmaz. Ayni vazifeyi görür, kabul olur biiznillah, kalbinizi bozmayın, kabul olunacağına inanarak okuyun, özellikle dua kabulunde mübarek vakitleri seçin. Rabbim niyetiniz kabul etsin, kardeşim. Hayırlı geceler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s