Allahümme innî zaîfün fekavvi fî rızâke dağfî ve hüz ilel hayri bi nâsiyetî vecalil islâme müntehâ rızâî. Allahümme innî zaîfün fekavvinî ve zelîlün fe eızzenî vefekîrun ferzuknî.

Manası:Ey Allah! Şüphesiz ben zayıfım, rızana uygun şekilde zafiyetimi kuvvetlendir. Alın saçımdan tutup beni hayra çek. İslamı rızamın son noktası kıl(ki onsuz hiçbir şeyle tatmin olmayayım). Ey Allah! Ben zayıfım beni kuvvetlendir

Fazileti:Allah(c.c) kimin hakkında hayır dilerse, bu duayı kendisine öğretir. Sonrada bu duayı ona ebediyyen unutturmaz.

Rivayeti:Efendimiz (sallahu aleyhi vessellem) den; “Bana denildiki; sana bir takım kelimeler öğreteyimmiki Allah(c.c) kimin hakkında hayır  dilerse bu duayı kendisine öğretir, sonrada bu duayı ebediyyen ona unutturmaz.

 

4 thoughts on “Allah’ın Senin İçin Hayır Dilemesini İstiyorsan

    1. Aleyküm selam kardeşim. Arapçası bende varsa koyuyorum. Ama bazen kul hakkı geçer diye kopyalamıyorum. Bu duayı ben kendim tekrar tekrar kontrol ederek türkçesini yazdım. İçiniz rahat olsun, doğrudur Allahın izniyle…Kendi ezberimdende konrol ettim.
      Şimdi arapça yazan bir kardeşimiz var, yoğunluğu bitince eksikleri tamamlayıp duaların arapçasını ona yazdırmaya çalışacağım. Sitemize baktığınız için Allah razı olsun…selam ve duamızla hayırlı günler dileriz…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s