Bu konuyla ilgili bilgi için buraya bakınız (Allah c.c.’ı rüyada görmek için) (bu linke bak)

 

 • Kadir Suresi<-***->Ramazan gecesi 1000 defa okunur

Biiznillah

6 thoughts on “Allahü Teala’yı rüyada görmek için

 1. Arkadaşım hiçbir peygambber görememişken efendimiz s.a.v hariç hz. cebrail bile görememişken Bizler kimimizki görelim biz 124 bin peygamberden dahamı büyügüz tövbe haşa biz nasıl gürücez insanları kandırmayın.

 2. Kaynakları nedir bu yazılanların? buhari müslim tirmizi ?? sırf verdigin likte yazıyor diyemi inanmalıyım?

  Cennete rabbimizin cemalini görücegimizi biliyorum. bu dünyada ve rüyada görüle bilecegine dail nasıl bir kaynak verebilirsiniz bana ?

  1. Selamün aleyküm kardeş biz ehli sünnet vel cemaatiz. Bunu zaten öncedende yazılarımızda belirttik. Ömer nesefi medreselerde okutulan ve ehli sünnet tarafından kabul gören itibar sahibi bir kitabdır. Delilimizi de ordan verdik. Eğer Ehli sünnetsen Ömer Nesefinin kitabı kafi bir delildir. Eğer ehli sünnet değilsen söyle ona göre cevab verelim. Çok daha uzun bilgi almak istiyorsan http://reddulmuhtar.com/index.php/iktibaslar/171-allahu-teala-gorulur-mu.html
   burada Allah’ı görmekle alakalı meseleler daha detaylı anlatılmıştır.

 3. Nekadar çirkin itham bu ” Eğer ehli sünnet değilsen söyle ona göre cevab verelim” sorgulayan insan vahabimi olurdemek istiyorsunuz. Sizi allaha havale ediyorum. Dahada cevap yazmıyorum.

  1. selamün aleyküm kardeşim. Önce gönlünü incittiğim için Allah beni affetsin inşAllah. Haksız yere bir kardeşimin gönlünü kırmak yaptığm her amelden çok daha kötü. Size öyle bir ithamda bulunmam ne haddime, kalpleri ancak Rabbim bilir. Zaten ne olursa olsun hiç kimseyi incitmemek adına nasıl bir görüşü benimsediğimizi açıkladık. Aslında niyetim şuydu ki sadece 4 mezhebin ittifakla kabul ettiği bu kaynakların bazı gruplar tarafından kaynak kabul edilmemesi sebebiyle bunu yazmıştım. Ben yine de size hayır duada bulunacağım. selam ve dua ile kardeşim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s