BÜTÜN PEYGAMBERLERİN ŞEFAATÇİ OLACAĞI SALAVAT

SALAVAT:
“Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve Âdeme ve Nûhin ve İbrahime ve Musa ve İsa ve mâ beynehüm minen’nebiyyine vel’mürselin. Salevâtüllahi ve selâmühü aleyhim ecmeiyn.”

MANASI:
Allahım ! Hz.Muhammed’e(S.A.V.), Hz.Adem(a.s.), Hz.Nuh(a.s.), Hz.İbrahim(a.s.), Hz.İsa(a.s.) ve bunların arasında (gelip geçmiş bütün) peygamberlere rahmet ihsan eyle.

HAKKINDA:
Hz.Ayşe validemiz Peygamber efendimizden rivayet etmiştirlerki :
“Bi kimse, bu Salevât-i Şerife’yi yatmadan önce okursa , o kimseye bütün Peygamberler Şefaat edeceklerdir”, buyurmuştur.Rasûlullâh Salla’llâhu Aleyhi ve Sellem’in öğrettiği bu salâvatı Hazret-i ÂişeRadı’yallâhu Anha naklediyor:

*“Her kim gece uyumadan evvel bu salâvatı okursa, yeryüzüne gelmiş geçmiş ne kadar Nebi ve Rasûl varsa, hepsi de ona şefâatçi olurlar âhırette.”
*Bu salavatı 3 kere okusa bütün peygamberlere dua etmiş olur Bütün peygamberlerden şefaat koparır İnşallah
*Bu salavatın “3 kere okunması “Delailül Hayrat”ın tamamını okumaya denktir.
Bu sıga icmalen ve tafsılen Ulül-azm olan 5 peygamber ve aralarında olan tüm Nebi ve Resulleri zikrederek,bütün Peygamber’leri içine almak hasebiyle çok faziletli olduğundan 3 kere okunması “Delailül Hayrat”ın tamamınıokumaya denktir. Delailül Hayrat’da ne var biliyo musun? Allah’ın en büyük isimleri bile var şifreleri var
Delailül Hayrat hatmi bütün Salavatları içine alıyor. Bunu da 3 kere okusan 1 Delailül Hayrat okumuş hatim sevabı var.
Ahmed es-Sâvî (Rahimehullâh) ın beyanına göre; bu sîğa, icmâlen ve tafsîlen (ülü’l-azm olan beş peygamberi ve aralarında bulunan tüm nebî ve ra-sülleri zikrederek) bütün peygamberleri içine alması hasebiyle çok faziletli olduğundan üç kere okunması “Delâilü’l-Hayrât”ın tamamını okumaya denktir. Bu fazileti “Delâilü’l-Hayrât” sarihleri, eserin müellifi Ebû Abdillâh Muhammed ibni Süleyman el-Cezûlî eş-Şerîf el-Huseynî (Rahimehullâh) dan nakletmişlerdir.(Ahmed ilmi Muhammed es-Sâvî, el-Esrâru’r-Rabbâniyye ve 7-Füyûzâtü ‘r-Rahmâniyye ale ‘s-Salevâti ‘d-Derdîriyye, sh:41; Yûsuf-u Nebhânî, Efdalu s-salevât alâ Seyvidi’s-sâdâr, Salât no:51, sh97)”
alıntıdır

SALAVAT HAKKINDA:
Cübbeli Ahmet Hoca sohbetinden salavat alınmıştır..Salavat getirmenin dinimizde ne kadar önemli olduğunu biliriz hepimiz.Bir çok hadistede salavat getirmenin önemine dikkat çekilmiştir.“İnsanlardan bana en yakın olanı bana ençok salât getirendir…”“Her DUA semâya yükselmekte güçsüzdür; bana salat edince gücüne kavuşur, yükselir (icabet makamına).“DUA eden kimse, Nebilere ve Rasûllere salat etmedikçe,duâsı perdelidir.”
Cebrâil’le buluştum… Bana şöyle dedi: Sana müjdelerim ki, Allah; kim sana salât ederse, ben ona salât ederim; kim sana selâm verirse ben ona selâm ederim;buyurdu…”Bol bol salavat getiririz ki o büyük gün peygamber efendimiz bize şefaatçi olsun.Ben sizinle farklı birşey paylaşmak istedim dostlar.Kim gelmiş geçmiş bütün Nebi ve Rasûllerin şefâatini istemez ki…?

Enaz birkere veya istenildiği kadar okunabilir. (tek sayıda okumak güzel olur, 3 kere….)

*Ayrıca Delaili Hayrat’ı okumaya denk bir salavattır.

 

 

6 thoughts on “BÜTÜN PEYGAMBERLERİN ŞEFAATÇİ OLACAĞI SALAVAT

  1. Selamün aleyküm kardeşim, Bu salavat ilmine güvendiğim Cübbeli Ahmet Hocanın salavat kitabındada bulunmaktadır. Salavat Risalesi 39. Sayfa Cübbeli Ahmet Hoca. Selam ve dua ile…..

   1. Selamun aleykum. kardesim cubbeli Ahmet hocanin salavat risalesi kitabina baktik ama biturlu bu salavati bulamadik

   2. Aleyküm selam kardeşim. Cübbeli hocamızın bu salavat kitabı bizim elimizde şu yok. Bakamıyoruz. Bulduğumuz bir bilgiyi paylaşmıştık. Doğru olabilirsiniz. Affen. Bu konuda size bu kaynağı gönderelim…
    Ahmed es-Sâvî (Rahimehullâh) ın beyanına göre; bu sîğa, icmâlen ve tafsîlen (ülü’l-azm olan beş peygamberi ve aralarında bulunan tüm nebî ve ra-sülleri zikrederek) bütün peygamberleri içine alması hasebiyle çok faziletli olduğundan üç kere okunması “Delâilü’l-Hayrât”ın tamamını okumaya denktir.
    Bu fazileti “Delâilü’l-Hayrât” sarihleri, eserin müellifi Ebû Abdillâh Muhammed ibni Süleyman el-Cezûlî eş-Şerîf el-Huseynî (Rahimehullâh) dan nakletmişlerdir.

    (Ahmed ilmi Muhammed es-Sâvî, el-Esrâru’r-Rabbâniyye ve 7-Füyûzâtü ‘r-Rahmâniyye ale ‘s-Salevâti ‘d-Derdîriyye, sh:41; Yûsuf-u Nebhânî, Efdalu s-salevât alâ Seyvidi’s-sâdâr, Salât no:51, sh97)
    alıntıdır

 1. Allah razı olsun her gün gece yatmadan önce okuyorum.İnşallah bütün peygamberlerin şefaatine müslümanlar olarak ulaşırız .

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s