KISA DUALAR

Ey Herşeye Gücü Yeten Rabbim!
Eğer bu kardeşimin derdi varsa, dermanı için
Hasta veya hastası varsa, şifası için
Sıkıntısı varsa, ferahlığı için
Duası varsa, kabulü için
Tövbesi varsa, affı için
Borcu varsa, ödemesi için
Düşmüşse eğer, kalkması için
Hayra niyeti varsa, amel etmesi için
Rabbim senin yardımını taleb ediyorum.
Hem bizim,hem bu kardeşim için kabul buyrulsun inşaAllah.
Mübarek akşamlar hürmetine…
Amin

****

Allahım! Senin rızanı şefaatçi kılarak öfkenden (gazabından rızâna) sana sığınıyorum. Affını şefaatçi yaparak cezandan (azâbından affına) sana sığınıyorum. Senden de sana sığınıyorum. Sana layık olduğun senâyı yapamam. Sen kendini senâ ettiğin gibisin.

****

Allah’ım!
Kendi rahmetin,bütün güzel isimlerin ve EN BÜYÜK İSMİN hürmetine bu mübarek günü ve arkasından gelen mübarek günleri tüm dostlarımız,vatanımız,ordumuz,ailelerimiz ve çocuklarımız için şifa,hayır,rahmet,rızık,huzur,kavuşma,afiyet ve esenlik vesilesi kıl. Amin Amin Amin Ya Rabbel Alemiyn.

***
Insanoğlu hatalarıyla var, Tövbeleri kadarda insan.. Rabbim, gecen zaman içerisinde yapmış olduğumuz hatalardan ders alıp tövbe etmemizi nasip etsin. Asla bizi kendimizle bırakıp çıkmazlara sürüklemesin. Örnek alınacak en MÜKEMMEL’I (s.a.v) örnek alıp dünyadan imanla geçmeyi nasip etsin..

Allahım! Ömrümü affınla sona erdir.. Amelimi rahmetini ummaya yönelik kıl.. Rızana ulaşma yollarını benim için kolaylaştır…bütün hallerimde amellerimi güzelleştir

HZ. FATMA R.ANHA SABAH-AKŞAM OKUDUĞU DUA

Ey Hayy ve Kayyum olan Allahım ! Rahmetinle Senden yardımını isterim. Benim bütün işlerimi, hal ve hareketlerimi düzelt .
Beni bir gözkırpması kadar bile olsun nefsime bırakma .(Amin