Mektebundan: AŞAĞIDA TAVSİYE ETTİĞİMİZ NAFİLE İBADETLER. KAZASI OLANLAR KESİNLİKLE KAZALARINA YÖNELMELİ VE İNŞAALLAH O MÜBAREK ZAMANLARIN MÜKAFATLARINA DA NAİL OLURLAR BİİZNİLLAH. HEPSİNİ YAPABİLMEK MÜMKÜN OLMAYABİLİR. BU TAKDİRDE HERKES KENDİ MEŞGULİYETLERİNE VE DURUMUNA UYGUN BİR LİSTE YAPABİLİR.              Not:Bunların hiçbiri bile yapılamasa bile son çarşamba kılınacak namaz ihmal edilmemeli. Safer ayının son çarşambasının,her hicri yılın en zor günü olduğu, kazayı belayı yaratan Rabbimiz siperleri de yaratmıştır, tedbirimizi alalım, Rabbimize sığınalım.           Niyet ederken: İster Allah (c.c) Rızası için, ister Hacet Namazı niyetiyle niyetleniriz.

ÖNEMLİ:HİÇBİRŞEY YAPAMAZSAN BU AY SADECE SON ÇARŞAMBA NAMAZINI KIL! İHMAL ETME!

*********************************************

SAFER AYI İLK GECE-GÜN YAPILACAKLAR LİSTESİ

Nafileye niyet ederken: İster Allah (c.c) Rızası için, ister Hacet Namazına niyet et.
ÖNEMLİ:HİÇBİRŞEY YAPAMAZSAN BU AY SADECE SON ÇARŞAMBA NAMAZINI KIL! İHMAL ETME!

image

BU GECE-GÜN YAPILACAKLAR LİSTESİ

image

******
İLK GECE
*Her hicri ayın 1. Gecesinde olduğu gibi 1 Mülk(tebareke) Suresi oku. Başında ve sonunda 1 Fatiha oku. Ay içersinde her türlü kazadan,beladan muhafaza olunur, hatta çoluğu çocuğu bile süfliyatın ve cinlerin tasallutundan muhafaza olunur.

*HER AYIN, ÖZELLİKLE DE SAFER AYININ BAŞINDA OKUNARAK KORKULARDAN KURTULMAYA, ZELİL DURUMDAN AZİZ OLMAYA VESİLE OLACAK ACAYİB BİR DUA<tıklayın>
*Yatsı-Vitr arası 4 rekat nafile (fatihadan sonra <1.rekatta 11 kafirun, 2.rekatta 11 ihlas, 3. rekatta 11 felak, 4. rekatta 11 nas) oku. Selamdan sonra 70 ”Sübhanallahi velhamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahu ekber ve La Havle Vela Kuvvete İlla Billlahil’Aliyyil’Azıym.” Sonra 70 kere (fatiha suresi, 5. ayet-iyyâke nağbudi ve iyyâke nesteîn) okunur.

imageimage

******
İLK GÜN
*Safer ayı ilk gün oruçlu olmak güzel olur.

******

HERGÜN YAPILACAKLAR UYGULANIR(GECE VEYA GÜNDÜZ)

*Allahı çok zikret.

*Hergün mutlaka 100 salavat<resim1>(En EFDÂL Salâvat’ı Şerife: “ELLAHÜMME sâlli âla seyyidina Muhammedin ve ve âla âlihi ve sahbihi efdâle salevatike ve adade me’lumatike ve bârik ve sellim”)<dünya-ahiret kurtuluşu>

image

*Bol bol sadaka ver(belalara karşı engüzel kalkan)

*Hergün bu duayı oku.Okuyana biiznillah hiçbir şer dokunamaz<resim1>”Allahümme ferricna biduhulis safer vahtimlena bilhayr vazzafer(ilk 15 gün böyle-Son15gün biduhulis yerine bihurûcis denir.)

*Hergün 100 defa”Lâ Havle vela kuvvete İlla Billahil aliyyil azim”<resim1>

*Hergün 1 defa okunacak dua-enazı ilk ve son çarşamba 1 defa(resim 2<arapçası 2-a>)şöyle başlayan dua;Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin Abdike ve Nebiyyike ve Resuliken nebiyyil ümmiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi …..)

imageimage

*Selam ayetlerini hergün 1 defa oku.

image

*1/Selam ayetleriyle beraber hergün okunan dua<resim 3):Hergün 1 defa”Bismillâhirrahmânirrahîm,Fallâhü hayrun hâfizan ve hüve erhamürrâhimîn.Rabbeneftah beynenâ ve beyne kavminâ bilhakkı ve en-te hayrül fatihin.Allâhümme yâ müfettihal ebvâb. İftah lenâ ebvâbel hayrat.”

*2/Selam ayetleriyle beraber hergün okunan dua<resim3):şöyle başlayan dua:”Bismillâhir-rahmâni’rrahîm.E’ûzü billahi min şerri hâzâ’z-zamâni ve este’izu bi-hi min şürûri sâiri’z-zamâni…”

image

******