NOT;Zaman zaman vesvese geldiğinde ne kadar zorlandığım ama Rabbimin yardımıyla aştığım, kendim bizzat denediğim ve bunlardan oluşturduğum manevi listeyi sizlerle paylaşıyorum. Allaha sığınıp siperlere girince ne kadar ferahlayacaksınız inşaAllah, biiznillah! Allah iç huzurlu vesvesesiz bir yaşam nasip etsin.

 • Hergün bir miktar Yâ Hallâk, Yâ Fa’âl (enaz 3 veya istenilen kadar)Kalbe gelen yersiz düşüncelerin giderilmesi için “ ya fa’al” , “Ey çok iş gören Allah”
 • Sabah namazını kıldıktan sonra Enam suresi ilk 3 ayet okunur. Görevli melekler o gün vesvese vermek için şeytanın yaklaşmasına izin vermezler.
 • 10 defa Euzu billahissemiil alimi mineşşeytanirracim” okumak. Bu vesvese için en kuvvetli reçetelerdendir. (Sabah ve akşam okunursa iyi olur). Bunu dedikten sonra dedikten sonra besmeleyle Haşr suresinin son 3 ayetini okuyabilirsiniz, iki rivayeti birleştirebilirsiniz.***Hadisi şerifin orijinal hali şudur;Sabah 3 defa Euzu billahissemiil alimi mineşşeytanirracim
  (Koğulmuş şeytanın şerrinden herşeyi bilen ve işiten Allah’a sığınırım) dedikten sonra besmeleyle Haşr suresinin son 3 ayetini okuyana 70 bin melek akşama kadar dua eder. O gün ölürse şehit olur. Akşam okursa yine aynı şeylere kavuşur.***
 • Vesveseye karşı “Amentü billahi ve resülihi hüve’l-evvelü ve’l-ahirü ve’zahirü ve’l-batınü ve hüve bi külli şey’in alim.”“Evveli ve ahiri olmayan,zahir ve battın olan ve her şeyi bilen Allahu Teala’ya ve Onun peygamberine ,inandım. ”batınü”ye kadar da okuyabilirsiniz. Sabah-akşam enaz 3 kere veya istenilen kadar.
 • Nas Suresi
 • Nur Suresi<-***-> Bu sure ile kurtulunur.
 • Zuhruf Suresi<-***->Şeytanın vesvesesine karşı okunur, şeytan vesveseye yol bulamaz.
 • Hadid Suresi 3. ayet<-***->75 defa üzerine veya suya oku, üfle, iç. Vesveseye eniyi ilaçtır.
 • Cin Suresi <-***->7 defa okunursa şifa bulunur.
 • Cin Suresi<-***->7 kat pamuk ipliğine 41 düğümde 41 defa cin suresi okunur, hastanın boynuna bağlanır.Ayrıca kağıda yazılıp boynuna asılır.
 • Nas Suresi<-***->Evhamdan korunmak için 21 defa okunur.
 • Felak-Nas Sureleri<-***->Cin ve şeytan vesvesesinden korur.
 • Vesveseden Kurtulmak İçin Manevi Bir Reçete
  Hasan-i Şazeli Hazretleri vesvesenin ve hayal görme rahatsızlığının giderilmesi hususunda şu duayı tavsiye ederlerdi. Dua okunmadan once sağ el kalbin üzerine konur ve duaya başlanir: (mecmuatül ahzab, 35)
  Subhanel melikil kuddûsil hallâkıl fa’al (7 defa okunacak)
  Arkasından şu ayeti kerimeyi okusun:
  Bismillahirrahmanirrahim. FATIR SURESİ, 16-17
  ”İy yeşe’ yüzhibküm ve ye’ti bi halkın cedıd إِن يَشَأْ يُذْهِبْكُمْ وَيَأْتِ بِخَلْقٍ جَدِيدٍ Ve ma zalike alellahi bi azız”وَمَا ذَلِكَ عَلَى اللَّهِ بِعَزِيزٍBu işlemin sonunda bir miktarda sadaka verin.Okumanın saati yok hangi saatte yaparsanız olur ama sürekli namaz kılan biriyseniz sabah namazından sonra yapabilirsiniz. Buna 7 gün devam edin. Neticede vesveseden kurtulduğunu Allahın izniyle göreceksiniz.

 Biiznillah

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s