ÇOK KUVVETLİ KABUL DUASI (Esrarlı Fatiha Şerifenin Hacet Duası)

1)Besmele-i Şerife ile başlayınız. 

Fatiha-i Şerife’yi

*“iyyâke nesteıyn”e kadar oku.

*ihlas suresini sonuna kadar oku.

*Okuduktan sonra aşağıdaki duayı 3 kere oku.

*Allahümmecma’ beynî ve beyne hâcetî kemâ cema’te beyne esmâike ve sıfâtike yâ zel celâli vel ikrâm. (Doğru okuyun)—mealen manasına aşağıdan bakınız.

Not; Fatiha’nın geriye kalan kısmı okunmuyor.

***Hacetin kabul olunur, biiznillâh. Allahın izniyle duasıda makbuldür. Tezkere, c.3, sh. 99.

(3 günden 7 güne kadar yapılması güzel olur (ardarda).
15 gün içinde kabulü umulur, biiznillâh.)(İhlasla “Yâ Mücib” 55 defa okuyanın meşru duaların kabul olur (Allahulalem)

Not; Bu reçeteyi uygulayacaksanız yukarıdakini tavsiye ederiz (kaynağı sebebiyle)

veya şöylede yapılabilir;

******

2)Besmele-i Şerife ile başlayınız.

Fatiha-i Şerife’yi

*“iyyâke nesteıyn”e kadar oku. Sonra aşağıdaki duayı oku.

*(Dua)Allahümmecma’ beynî ve beyne hâcetî kemâ cema’te beyne esmâike ve sıfâtike yâ zel celâli vel ikrâm.

*“İhdinas sirâtal müstakıym”den devam edilerek Fatiha Suresi bitirilir.
*Sonra Allahümme bi câhi sâhibil vesileti seyyidinâ Muhammedin aleyhisselâtü vesselâmen ve ıkdi hâceti bi lutfike ve keramike yâ ekremel ekramin. (Mealen manası; ey Allahım. Efendimiz, vesile ve şan sahibi Muhammedin üzerine salat ve selam olsun. Ve lutfunla ve kereminle hacetimi ihsan et-gider, ey keremlilerin en keremlisi.

(En güzeli akşam namazı kıldıktan sonra kıpırdamadan 40 defa oku (3 gün). Okuduktan sonra ”37 kere Yâ Evvel, 55 kere Yâ Mucib” vird edilirse iyi olur. 7 güne kadar devam edilir ara vermeden gerekirse. 15 güne kadar kabulü umulur, inşaAllah biiznillâh.)

******

OKUNAN DUANIN MEALEN MANASI (Allahümmecma’ beynî ve beyne hâcetî kemâ cema’te beyne esmâike ve sıfâtike yâ zel celâli vel ikrâm.); Ey Celal ve İkram sahibi Allahım. İsimlerinle sıfatlarının arasını birleştirdiğin gibi benimle, benim istediğimin (dilek, istek, gereksinim duyulan şey) arasınıda birleştir. “Zü’l-celâli ve’l-ikrâm” ne demek; hem büyüklük, yücelik ve kerem sahibi, hem de sonsuz ikramların sahibi demektir.
Zülcelâl-i vel-İkrâm; hem azamet, hem de fazl-u kerem sâhibi demektir.

Fatiha-i Şerif’e ile yapılabilecek bazı reçeteler (hacet, şifa, tehlike, sıkıntı v.s.)

 

29 thoughts on “ÇOK KUVVETLİ KABUL DUASI (Esrarlı Fatiha Şerifenin Hacet Duası)

 1. Allah Sizlerden razi olsun.Butun muelman baci ve qardaslarimiza bu dua hormetine yardim etsin,zorlukda olanlari zulmden,borclu olanlari borcdan,xeste olanlari xesteliklerden qurtarsin hifs etsin.Butun muselman momin baci ve qardaslarimizin ,ovladlarimizin ruzilerini bol etsin.Amin Amin Amin

  1. Bu güzel duanı Rabbim tüm müslümanlar için kabul buyursun benim gönlü güzel kardeşim. Fazlasıyla duanız sizin içinde kabul olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun…Selam ve duamızla..Allaha emanet olun…

  1. Selamün aleyküm, “İyyâke na’budü ve iyyâke neste’în” okunur. Daha sonra “İhdinessırâtel müstakîm”den devam edilir. Allah kabul buyursun inşaAllah. Selam ve duamızla…

 2. S.a.
  1. de yazdığınız da İhlas suresi okurken besmeleyle mi okuycaz ?
  bi de 2. de (dua) yazan yerde kendi duamızı mı etcez ?
  Sağlıcakla kalın…

  1. Aleyküm selam kardeşim. 1.reçetede ihlası besmeleyle okuyun inşaAllah. 2.reçetede dua yazılan yerde arapça duayı okuyorsunuz. Siz duanızı niyetinizi reçeteye başlarken yapın yada en son hepsini bitirdiğinizde samimiyetle ihlasla duanızı yapın. Rabbim inşaAllah tez zamanda icabet eder, kabul buyurur. Mübarek cuma gecesi hürmetine kabul olsun inşaAllah.

  1. Selamün aleyküm kardeşim, Arif Pamuk kitabın yazarı, Resulullahın dilinden dualar kitabından alınmıştır. Selam ve duamızla hayırlı ramazanlar

   1. 2. Şekliyle okursanız, ardından Ya mücib okunması güzel olur. Ya mücib; yani icabet eden; cevap veren, isteği kabul eden anlamındadır. Söylenmesi faydalı olur kardeşim. Allah duanıza icabet etsin. Selam ve duamızla hayırlı akşamlar

 3. bu duanin anlami nedir? ne soyluyoruz 3 kez? fatihanin ve ihlasin anlami belli ama mumkunse bu yukaridaki duanin anlamini bilmek istiyorum, tesekkur ederim.

  1. Selamün aleyküm kardeşim;
   OKUNAN DUANIN MEALEN MANASI (Allahümmecma’ beynî ve beyne hâcetî kemâ cema’te beyne esmâike ve sıfâtike yâ zel celâli vel ikrâm.); Ey Celal ve İkram sahibi Allahım. İsimlerinle sıfatlarının arasını birleştirdiğin gibi benimle, benim istediğimin arasınıda birleştir. “Zü’l-celâli ve’l-ikrâm” ne demek; hem büyüklük, yücelik ve kerem sahibi, hem de sonsuz ikramların sahibi demektir.
   Zülcelâl-i vel-İkrâm; hem azamet, hem de fazl-u kerem sâhibi demektir.

  1. Selamün aleyküm kardeşim
   Evet
   Önce samimiyetle tevbe istiğfar edin sonra mümkün olduğunca rabbimizi yüceltin Hamdi Sena edin ve dualarınızın havada asılı kalmaması makbul olması için salavat getirin sonra hacetimizi niyetinizi söyleyin Hatta bu niyetle bir de sadaka vermeniz ne güzel olur.
   Kabulünde acele etmeyin vakti saati gelince kabul olur inşaallah
   Dua ederken mutlaka kabul eder benim rabbim diye inanarak yalvarın
   Niyetiniz kabul olana kadar ısrar edin belki rabbim tekrar tekrar sesinizi yalvarmanızı duymak ister kimbilir.
   Tabi ki istediğiniz şey Allah’ın emir ve yasaklarına uygun meşru bir istek olmalıdır.
   Allah sevindirsin kabul etsin.

 4. hocam istiğfar salavat ve hamd getirip niyetimizi söyledikten sonra amin deyip tekrardan salavat ham d ve istiğfar okuyup bu duanın uygulamasına başlayabilir miyiz hocam çok merak ediyorum

  1. İstiğfar hamdü sena ve salavat getirin sonra niyetinizi söyleyin sonrada duayı uygulayın ama en uygun şekilde uygulamak için duanın açıklamasında verildiği gibi yapmak icap eder. Yani [Bu isimlerle dua etmeye niyetlendiğin zaman öncesinde bir oruç geçmiş olsun ki ben senin perşembe günü oruçlu olup cuma gecesi seher vaktinde bu isimlerle dua yapmanı isterim. ]
   Kardeşim şu an umredeyiz Allah kabul ederse bu yüzden fırsat olunca cevap verebiliyorum.

 5. hocam bu konuyla ilgili değil ama evliyaların okunduğu duanın sitesinden yorumumu gönderemedi hocam sabah namzın dan sonra 100 defa okunan o evliyaların duasını okuduktan sonra secdeye gidip secdede salavat hamd ve istiğfar okuduktan sonr a dileğimizi söylesek olur mu hocam bide bu evliyaların duasını 100 defa okuduktan sonra niyetimizi söylerken bu 100 adet duanın hürmetine şu niyeti mi ver diye dilekte mi bulunmamız daha iyi yoksa sadece niyetimizi söylemeliyiz

 6. her dilek duasında niyet ederken hocam mesela sadece niyetimizi mi söylemeliyiz yoksa
  hangi dilek duasını okuyorsak o duanın hürmetine diye şu isteğimi ver desek daha iyi olmaz mi

 7. Duanın arapçasını ekleyebilirmisiniz. türkçe okunuşuyla hatalı okumayalım. birinci eklediğiniz kayağı tezkere c3 say 99 olan duanın arapçasını.

  1. Selamün aleyküm kardeşim. Kitabın orijinali bizde yok. Yoksa duanın fotosunu gonderirdim. Ama aynen yazıldığı gibi okursanız yanlış olmaz, dikkatle yazılmış kelimeler. Tekrar bakayım bulursam gönderirim. Allah kabul etsin niyetinizi.

  1. Duayı okuyun tabi ama namaz kılmama hususu çok önemli. Bu konuda size bunu ifade etmek, hakkı hatırlatmak her müminin vazifesi.

   Sual, Namaz kılmamanın zararı nedir?
   Cevabı; Birçok zararı vardır. Seyyid Abdülhakim efendi hazretleri buyurdu ki:
   Namaz kılmayan, her şeyden önce bütün müminlere zulmetmiş olur. Çünkü her namazda (Esselamü aleyna ve ala ibadillahissalihin) demekle bütün müminlere dua ediliyor. Namaz kılmayan, her gün beş vakit namazda sünnetlerle beraber 21 kere tekrarlanan bu duadan Müslümanları mahrum bırakıyor. Kıyamette bütün müminler bu haklarını namaz kılmayanlardan alacaktır.

   Sual; Namaz kılmayanın ibadetleri kabul olunur mu? “Namaz kılmayanın amelleri kabul olmaz.” hadisi nasıl değerlendirilmelidir?

   “Beş vakit namazını kılmayan kişinin yaptığı diğer ibadetler kabul olmaz.” demek yanlış olur. Çünkü Allah hiç bir iyiliği zayi etmez. Ancak namaz bütün ibadetlerin özü olması ve namaz kılmayan kişi günah işlediğinden diğer ibadetlerden alması gereken sevap azalabilir. Yani sevabın en mükemmeline ulaşamaz. Yoksa amelleri geçerlidir. Bu konudaki hadisleri de bu şekilde yorumlamak gerekir.

   Hayırlı günler

 8. LÜTFEN DUALARIN ARAPÇASINIDA YAZARMISINIZ. BİLİYORSUNUZ Kİ ARAPÇA DİREK TÜRKÇE KELİMELERLE YAZILAMIYOR BÖYLE OLUNCADA YANLIŞ OKUNUYOR . SONRA DA MÜSLÜMAN KARDEŞİM OKUDUM OLMIYOR DİYOR. İSTİRHAM EDİYORUM BÜTÜN DUALARIN ARABİ HARFLERLE YAZILMASINI. SELAM VE SEVGİ İLE.

 9. Selamlar.Birinci reçetedeki uygulamayı bir oturuşta kaç defa yapacağız? Mesela 2.reçetede 40 defa okunmalı deniyor..

  1. Selamlar
   Sayı belirtilmemiş.
   Samimiyetle okuyun.
   Sayıdan ziyade kabul olacağına inanarak samimiyetle okumak, eğer sayı yoksa. İsterseniz tek sayıda 3,5,7 kere okunabilir. Allah niyetiniz kabul etsin kardeşim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s